Невероятно представяне на ”София Кар Моторспорт” с Иван Влъчков зад волана на Sin R1 GT4 на първия кръг за сезон 2018 от Европейските GT4 серии, който се проведе в Мост, Чехия!
След участието си в Националните Картинг Серии, използвайки картинга като тренировъчна основа, Иван демонстрира голям напредък спрямо миналата година и показа голяма адаптация към трасето, на което не беше карал към момента. Трасето в Мост е много трудно за усвояване, тъй като има много неравности и е необходима специфична настройка на автомобила. Отборът, заедно с Иван, успя да направи много прецизни настройки, което да направи автомобила конкурентен на останалите големи имена в шампионата. Постигайки първо място във втората генерална тренировка и второ генерално по класиране, Иван спечели за втори път призът на Сертина , спонсор на GT4 сериите, а именно уникален часовник, който той подари на главния механик от сърце!
Първото състезание протече много напрегнато, като буквално метри преди финала катастрофата на първия в класа, позволи на Иван да се изкачи на челното място. Преди втория старт той успя да запази първата позиция в класа до края на състезанието, въпреки оспорваната борба с кола номер 77(Мазерати) и буквално няколко секунди ги разделиха на финала. Ръководството на GT4 сериите и SRO смятат, че Иван е много бързо развиващ се пилот и заслужено трябва да премине в горния клас като вече доказал се пилот. Предизвикателствата там ще бъдат много големи и със сигурност ще е много по-трудно, но това е естественият път на развитие и ние ще се борим отново за победа!
Иван Влъчков е български автомобилен и картинг пилот, чиято състезателната кариера започва на 8-годишна възраст. През 2016 дебютира в автомобилизма и в същия сезон печели шампионската титла в серия Туринг. В момента Иван се състезава в Национален Шампионат по Затворен маршрут и в Европейските GT4 серии.
Дебюта си в Европейските GT4 сериите Иван направи в четвъртия кръг на шампионата, проведен на Словакия ринг миналата година, където майсторски се пребори и бе класиран на първа позиция. До края на сезона Иван успява да извоюва седем подиуми позиции, като в края на сезона отбора се класира на трето място в отборното класиране.
Автомобилът, с който ”София Кар Моторспорт” се състезават, а именно Sin R1 GT4 е дело на русенския производител на суперколи – Син Карс. Той е един от малкото автомобили, хомологирани специално за Европейските GT4 серии.
Започват подготовките за следващото предизвикателство – писта ”Ред Бул”, Австрия, където ще се проведе втория кръг от Европейските GT4 серии!